ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ  - ΑΠΡΟΒΛΕΠΤΗ ΗΤΤΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ

Το Σάββατο 28-2-2015 οι παγκορασίδες του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ πέτυχαν μεγάλη νίκη απέναντι στον ΟΡΦΕΑ Πλαγιαρίου με 1-3 σετ. (18-25,  26-24,  28-26 και 25-18) και βρίσκονται πλέον πλέον μόνες στην κορυφή της βαθμολογίας του πρωταθλήματος του Γ! ομίλου των παγκορασίδων  της ΕΠΕΣΘ, αφού μέχρι τον αγώνα του Σαββάτου μοιράζονταν με τις αντίπαλες τους την πρώτη θέση. Ο αγώνας ήταν συγκλονιστικός αφού οι φιλοξενούμενες κατέκτησαν το πρώτο σετ εκμεταλευόμενες την διστακτικότητα των κοριτσιών του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ.  Στην συνέχεια όμως οι γηπεδούχες ξεδίπλωσαν το ταλέντο τους και επεκράτησαν στα επόμενα τρίτα είτε εύκολα είτε δύσκολα. Ακολουθεί  ο εκτός έδρας αγώνας με τον Γ.Σ ΗΡΑΚΛΗ  στο Κατσάνειο το Σάββατο 7-3-2015 και ώρα 15.30 μ.μ.
Καλούνται όλοι οι φίλοι του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ να συμπαρασταθούν στα κορίτσια στον αγώνα τους να διατηρηθούν στην πρώτη θέση του ομίλου.
                                                           -----------------------------
Την Κυριακή 1-3-2015 το γυναικείο τμήμα του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ  υπέστη απρόβλεπτη και ανεπάντεχη ήττα από την μαχητικότατη ομάδα του ΟΛΥΜΠΟΥ Ελευθερίου - Κορδελιού με 1-3 σετ. (25-16,  23-25, 21-25 και 17-25). Τίποτα δεν προμήνυε την τελική εξέλιξη του αγώνα αφου ο ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ πήρα πανεύκολα το πρώτο σετ αλλά στην συνέχεια παρουσίασε αδικαιολόγητο ψυχολογικό άγχος και υπέρμετρη νευρικότητα με αποτέλεσμα να χάσει τα επόμενα τρία σετ. Ακολουθεί ο κρισιμότατος αγώνας με τον ΠΟΜ ΜΟΥΔΑΝΙΩΝ την Κυριακή 8-3-2015 στο ΔΑΚ ΔΡΥΜΟΥ στις 18.30 μ.μ στον οποίο οι εναπομείνασες αθλήτριες του συλλόγου θα πρέπει να υπερβάλλουν τους εαυτούς τους για να πετύχουν μια νίκη που θα τους λύσει τα χέρια για τον τελευταίο και καθοριστικό αγώνα με τον Α.Σ ΠΑΝΟΡΑΜΑ την Κυριακή 15-3-2015.