ΔΕΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Μετά από ένα μέτριο παιχνίδι όπου κυριάρχησαν τα λάθη αθλητριών και διαιτητή, οι γυναίκες του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ κατάφεραν να χάσουν την Κυριακή το βράδυ  της 8-2-2015 από τον γηπεδούχο ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟ ΝΕΑΠΟΛΗΣ  με 3-0 σετ (25-23,  25-18, 25-23).
 Το παιχνίδι σημαδεύτηκε από την μέτρια εμφάνιση των φιλοξενούμενων κοριτσιών που σε καμμία περίπτωση δεν έδειξαν τις πραγματικές τους δυνατότητες. Δυστυχώς όμως, ακόμη και όταν πλησίασαν στην κατάκτηση του 1ου ή του 3ου  σετ, επακολουθούσαν οφθαλμοφανή διαιτητικά λάθη σε βάρος του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ που δημιουργούσαν εκνευρισμό στις αθλήτριες και τις έβγαζαν εκτός ρυθμού.
Συνδυαστικά λοιπόν, κατά κύριο λόγο η μέτρια απόδοση και κατά δεύτερο λόγο τα φαλτσοσφυρίγματα του διαιτητή οδήγησαν μοιραία στην ήττα που δεν πρέπει όμως να καταβάλλει το ηθικό της ομάδας, εν όψει του δύσκολου προγράμματος που ακολουθεί.