ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΗΚΑΝ ΟΙ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ Γ!  ΦΑΣΗ

Το Σάββατο 28-3-2015 στο ΔΑΚ Επανομής τερμάτισαν την ομολογουμένως επιτυχημένη φετινή πορεία τους οι παγκορασίδες του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ, μετά από ένα τιτάνιο αγώνα που έδωσαν κόντρα στη γηπεδούχο ομάδα του ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗ Επανομής.
Τα δύο πρώτα σετ ήταν κυριολεκτικά συναρπαστικά αφού τα μικρά κορίτσια της Μυγδονίας κοίταξαν στα μάτια τις αντίπαλες τους, οι οποίες είχαν κερδίσει με άνεση (0-3 σετ) το παιχνίδι του Δρυμού. Έτσι έφτασαν να διεκδικούν στα ίσια τα σετ (25-23, 25-23 και 25-18) το οποίο έχασαν στις λεπτομέρειες. Άφησαν όμως παρακαταθήκη  για τις επόμενες αγωνιστικές περιόδους, την εμπειρία που απέκτησαν από το φετινό αχαρτογράφητο ταξίδι τους στο πρωτάθλημα των παγκορασίδων της ΕΠΕΣΘ.
ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ στις αθλήτριες, στον κόουτς κ. Μαντζουράνη Τάσο αλλά και στους φιλάθλους που συμπαραστάθηκαν ένθερμα τα κορίτσια στο όμορφο αυτό αγωνιστικό ταξίδι τους.