ΔΕΥΤΕΡΗ  ΣΥΝΕΧΟΜΕΝΗ ΝΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ  ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ

Για δεύτερη συνεχόμενο Σάββατο, οι παγκορασίδες του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ βγήκαν νικήτριες και φιγουράρουν στην πρώτη θέση της βαθμολογίας του γ! ομίλου μετά την δεύτερη μεγάλη εκτός έδρας επιτυχία τους απέναντι στη γηπεδούχο ομάδα της Αθλητικής Ένωσης Αμπελοκήπων με 0-3 σετ.
(22-25,  18-25 και 20-25).
Τα κορίτσια της Μυγδονίας έδειξαν μεγάλο ψυχικό σθένος αφού όποτε οι αθλήτριες της γηπεδούχου Α.Ε.Α έπαιρναν το προβάδισμα στο σκορ,  οι φιλοξενούμενες του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ αντιπαρέβαλαν το πείσμα και την αυτοπεποίθηση τους με αποτέλεσμα εύκολα ή δύσκολα να επικρατήσουν και στα τρία σετ.
Μεγάλο ατού των φιλοξενούμενων, το άψογο κοουτσάρισμα του κ. Τάσου Μαντζουράνη και η βοήθεια των φιλάθλων που κέρδισαν κατά κράτος τη μάχη της κερκίδας ενώ χρόνο συμμετοχής πήραν όλες οι αθλήτριες που είχε στην αποστολή ο κόουτς της ομάδας.
Οι φίλοι του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ εύχονται στα κορίτσια καλή επιτυχία και στον επόμενο αγώνα κόντρα στον Ηρακλή το μεθεπόμενο Σάββατο στο γήπεδο του Δρυμού.