ΣΤΗΝ 8η ΘΕΣΗ ΟΙ ΓΥΝΑΙΚΕΣ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΤΗΣ Α! ΤΟΠΙΚΗΣ ΤΗΣ ΕΠΕΣΘ μετά την νίκη τους επί του ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ με 0-3 σετ. (17-25,  21-25 και 15-25)

--------------------------------------
Με πρωτοπόρο την ομάδα των Ακαδημιών Πρωταθλητών Πεύκων ολοκληρώθηκε η κανονική περίοδος στην Τοπική Κατηγορία Γυναικών και ακολουθούν τα PLAYOff που θα κρίνουν την άνοδο στην Β Εθνική. Οι Ακαδημίες θα αντιμετωπίσουν τον Γαλαξία Αδένδρου με πλεονέκτημα έδρας και προβάδισμα 2-0 στις νίκες και χρειάζονται άλλη μία για να εξασφαλίσουν την άνοδο. Ανάλογη είναι η κατάσταση και στον δεύτερο ημιτελικό, όπου ο Απόλλων προηγείται του ΠΟ Μουδανιών με 2-0 νίκες. Στην 2η Τοπική Κατηγορία υποβιβάστηκε ο ΑΣ Πανόραμα.

10.ΑΣ Πανόραμα

Το Δ.Σ και οι φίλοι του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ εύχονται στην ομάδα των γυναικών καλή επιτυχία στο πρωτάθλημα της επόμενης περιόδου 2015-2016
                                                     -----------------------------

ΣΤΗΝ 3η ΘΕΣΗ ΟΙ ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ ΜΕ ΤΡΙΠΛΗ ΙΣΟΒΑΘΜΙΑ ΣΤΗΝ Α! ΘΕΣΗ ΤΟΥ ΟΜΙΛΟΥ.

Στον κυριότερο αγώνα του ομίλου, τα μικρά κορίτσια του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ φορτωμένα με πολύ άγχος δεν τα κατάφεραν απέναντι στην πολύ καλή ομάδα της Αναγέννησης Ρυσίου και έχασαν με 0-3 σετ.  (21-25, 15-25 και 18-25). Ο αγώνας χαρακτηρίσθηκε από την πολύ καλή απόδοση της φιλοξενούμενης ομάδας η οποία περισσότερο έμπειρη και ώριμη, χτυπούσε στα καίρια σημεία του παιχνιδιού όταν οι αθλήτριες της τοπικής ομάδας της Μυγδονίας πάλευαν να ακολουθήσουν στο σκορ και να χτυπήσουν το παιχνίδι. Σ' αυτά τα κρίσιμα σημεία του παιχνιδιού, τα κορίτσια του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ έκαναν μαζεμένα τόσα λάθη όσα δεν έκαναν στους άλλους 4 αγώνες που είχαν δώσει μέχρι εκείνη τη στιγμή με αποτέλεσμα να χάσουν τον αγώνα.
Η ήττα αυτή σε καμία περίπτωση δεν μπορεί να μειώσει την πολύ καλή πορεία των κοριτσιών οι οποίες υπερέβαλαν εαυτούς και δυστυχώς με μια μόνο ήττα στο παθητικό τους, βρέθηκαν καθαρά από ατυχία στην 3η θέση του ομίλου. Αξίζουν λοιπόν θερμά συγχαρητήρια τόσο στα ίδια τα κορίτσια όσο και στον προπονητή τους κ. Μαντζουράνη Τάσο. Όλοι, φίλαθλοι και Δ.Σ εύχονται στις άξιες παγκορασίδες του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ, καλή συνέχεια.
Τώρα στη δεύτερη φάση του πρωταθλήματος (αγώνες νοκ αουτ) αντιμετωπίζουν σε διπλά παιχνίδια τον δεύτερο του ΣΤ! ομίλου Αριστοτέλη Επανομής με το πρώτο παιχνίδι να γίνεται στο Δρυμό. Οι ημερομηνίες διαξαγωγής των δύο αγώνων θα ανακοινωθούν σύντομα.