ΝΙΚΗ ΤΟΥ ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ ΣΤΟ ΤΟΠΙΚΟ ΝΤΕΡΜΠΙ ΜΕ ΤΟ ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟ

Μεγάλη και σημαντική  νίκη πέτυχε χθες το απόγευμα της Κυριακής στο ΔΑΚ Δρυμού ο ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ ΜΥΓΔΟΝΙΑΣ στο τοπικό ντέρμπι με τον ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟ για το πρωτάθλημα της Α! κατηγορίας γυναικών της ΕΠΕΣΘ. Σαφώς καλύτερος στο 1ο, 2ο και 4ο σετ του παιχνιδιού, ο ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΣ επικράτησε του αντίπαλου του (25-17, 27-25 και 25-19) που αντέδρασε μόνο στο 3ο σετ (22-25) αλλά τα κορίτσια του τυπικά γηπεδούχου ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ δεν άφησαν κανένα περιθώριο περαιτέρω ελπίδας στις αντίπαλες τους ότι δηλαδή μπορούν να γυρίσουν το παιχνίδι, το οποίο έληξε με δίκαιο και αναμφισβήτητο νικητή τον ΔΗΜΟΚΡΙΤΟ.
Μελανό σημείο της χθεσινής αναμέτρησης, οι φραστικές επιθέσεις ορισμένων οπαδών και παραγόντων του ΜΥΓΔΟΝΙΑΚΟΥ στον διαιτητή του αγώνα, στον κόουτς κ. Πυργιώτη και σε φίλαθλους του ΔΗΜΟΚΡΙΤΟΥ προς το τέλος και μετά τη λήξη της συνάντησης,  που σε κανένα σημείο του αγώνα δεν προκάλεσαν με τις ενέργειες τους αλλά υποστήριξαν την ομάδα τους με κόσμιο και πολιτισμένο τρόπο.